Manapság sokféle alternatív tejjel találkozhatunk a boltok polcain. Ezek a növényi alapú tejek is kiváló kiegészítői lehetnek a kávénak: készülhetnek gabonából (rizs, zab, árpa), hüvelyes növényekből (szója, csicseriborsó), vagy csonthéjasokból (mandula, dió, gesztenye, kókusz). Azonban legtöbbjük sajnos nem alkalmas tejhab készítésre.
Ennek az az oka, hogy a növényi eredetű tejek nagy részének nincs vagy kevés a fehérjetartalma. A tej habosíthatósága ugyanis nem függ a tej zsírtartalmától, hanem kizárólag a fehérjemennyiség határozza meg.
Válogathatunk többféle márka, különféle termékei között, amelyekben eltérőek lehetnek fehérjemennyiségek. A jobb eredmény elérése érdekében ezért érdemes a legmagasabb fehérjetartalmú terméket választanunk.
Fontos azt is kiemelni, hogy a növényi tejek nem (állati eredetű tejek sem) maradnak teljes mértékben homogének a felbontás után. Ezért érdemes a felbontott dobozt minél hamarabb elfogyasztani, illetve használat előtt alaposan összerázni.
Kérjük figyeljen arra is, hogy a tej hőmérséklete 4-6 °C fok között legyen és a teljesen kitisztított, száraz tejhabosítóba öntse. A lerakódások és ennek okán a meghibásodások elkerülése érdekében a keverőfejet mindig alaposan tisztsa meg, szükség esetén áztassa be mosogatószeres meleg vízbe.
Tipp1: néhány márkának van kifejezetten tejhabosításhoz ajánlott Barista termékcsaládja
Tipp2: Adjon 10-20%-ban szójatejet a habosítani kívánt tejhez (a szójatejeknek magasabb a fehérjetartalma a többi növényi tejhez képest)
Kattintson az Igen gombra a GYIK-hez való visszatéréshez, vagy vegye fel velünk a kapcsolatot a Nem gombra kattintva!